Dlaczego lakier hybrydowy się klei ? Współczesna kobieta żyje w nieustannym biegu, dlatego dużą pomocą są dla niej szybkie, ale efektywne rozwiązania. Mimo dużej zajętości pragnie wyglądać dobrze. Jak wiadomo troska o wygląd zewnętrzny, zajmuje wiele czasu. Z pomocą przychodzą wszystkie rozwiązania, które przyspieszają osiągnięcie atrakcyjnego wyglądu. Jednym z najpopularniejszych jest manicure hybrydowy.
Manicure hybrydowy – dlaczego warto?
Decydując się na zdobienie metodą hybrydową, zapewniamy sobie przede wszystkim oszczędność czasu. Jej trwałość wynosi nawet do kilku tygodni, podczas których nie trzeba martwić się o odpryski, złamanie paznokcia i ładny wygląd płytki. Aby tak się stało, zabieg należy jednak wykonać dokładnie, według określonych zasad, a przede wszystkim wykorzystując wysokiej jakości produkty. Po pierwsze taki efekty można osiągnąć, korzystając z usług profesjonalnej manicurzystki. Po drugie samodzielnie, dbając jednak o dobry warsztat pracy i podnoszenie swoich umiejętności. W innym przypadku efekt może być niezadowalający. Popularnym problemem jest to, że utwardzona hybryda klei się. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być kilka.
Dlaczego hybryda się klei?
Po utwardzeniu poszczególnych warstw, szczególnie topu, hybryda może cały czas się kleić. Standardowy czas utwardzania lakieru to około 30 sekund. Bardziej napigmentowane kolory, w tym czarne i granatowe, wymagają jeszcze więcej czasu. Należy je zatrzymać w lampie na około 60 sekund. W niektórych przypadkach okazuje się, że po wyjęciu dłoni lakier wciąż się klei. Wiele osób postrzega to jako swój własny błąd. Czy to prawda? Nie. Okazuje się, że taki efekt ma swoje uzasadnienie. Odpowiada za niego tak zwana warstwa dyspersyjna, która pozwala na aplikowanie na płytkę pyłków, naklejek, tasiemek i innego rodzaju zdobień. Dzięki lepkości warstwy nakładane zdobienia doskonale przylegają i nie odstają od warstwy lakieru. Nakładając aplikację dużym i miękkim pędzelkiem, warto zebrać nadmiar brokatu i pyłku. Na koniec należy nałożyć odpowiedni top- matowy lub klasyczny. Wybór powinien być podyktowany decyzją klientki lub wybraną wizją zdobienia i wyglądu paznokci. Innym powodem, dla którego hybryda się klei jest to, że ułatwia sklejanie się kolejnych warstw lakieru i topu. W ten sposób paznokieć jest idealnie gładki i nie rozwarstwia się.
Co zrobić, gdy hybryda się klei?
Po nałożeniu topu może pojawić się lepka warstwa. Efekt zależy od tego, jaki top zastosujemy. Na rynku dostępne są zarówno standardowe topy do hybryd, jak i topy no wipe (tzw. suche topy). Pierwsze, po nałożeniu i utwardzeniu, uzyskują warstwę dyspersyjną. Jak ją usunąć, by kontynuować zdobienie? Do tego celu używamy wacików bezpyłowych nasączonych cleanerem. Przecieramy nimi płytkę paznokcia, aby hybryda przestała się kleić. Natomiast top no wipe po utwardzeniu nie potrzebuje dodatkowych czynności. Po jego nałożeniu można natychmiast cieszyć się głębokim, intensywnym kolorem, który wydobywa top. Ponadto produkt zwiększa trwałość lakieru.
Najczęstsze błędy przy nakładaniu hybrydy
Oprócz wymienionych wyżej sytuacji, wynikających z naturalnych właściwości produktów kosmetycznych, hybryda może się kleić z powodu błędów kosmetyczki. Po pierwsze wtedy, gdy nakłada zbyt dużą warstwę lakieru. Jaka ilość hybrydy jest odpowiednia? Zwykle wystarcza jedna kropla lakieru. Na ostateczną ilość wpływ ma jednak wiele czynników, np. długość paznokcia. Nieproporcjonalnie duża warstwa lakieru zawsze będzie się kleić. Po chwili przyjmie konsystencję gumy i zacznie się złuszczać. W takiej sytuacji całość należy bezwzględnie zdjąć i zacząć manicure od początku. Jak uniknąć tego błędu? Najlepiej aplikować hybrydy wielowarstwowo, nakładając małe porcje. Aby zwiększyć precyzję, warto wykorzystywać odpowiednie akcesoria. Takim przykładem są pędzelki do hybryd oraz sondy, które pozwalają na jej równomierne rozprowadzenie, szczególnie wokół skórek.
Innym popularnym błędem jest ścieranie warstwy dyspersyjnej. Warto pamiętać, że hybryda naturalnie się klei, co jest zjawiskiem pożądanym. Przecierając każdą utwardzoną warstwę cleanerem, można uzyskać efekt odwrotny do oczekiwanego. Nie przestrzegając tego zalecenia można po pierwsze obniżyć trwałość hybrydy, a po drugie zmatowić kolor. Uniemożliwia to również dodatkowe zdobienia, np. efekt syrenki za pomocą pyłku holo. W tej sytuacji nie będzie się kleił do lakieru. Pozwala na to wyłącznie warstwa dyspersyjna.
Oba te błędy należą do popularnych, zwłaszcza wśród początkujących manicurzystek. Przestrzegając jednak tych prostych wytycznych, można uniknąć klejenia się hybryd. Przede wszystkim spowodują, że lakier nie będzie się rozwarstwiać, a paznokcie będą gładkie i błyszczące (albo matowe w przypadku użycia topu matowego). Aby ograniczyć liczbę kosmetyków, można zastosować praktyczny preparat 2 w 1, który łączy właściwości bazy oraz topu. Na koniec warto wspomnieć jeszcze o jednej kwestii. Jeśli pomimo wprowadzonych zmian, hybryda wciąż się klei, może to być kwestia zużytej żarówki. Wtedy trzeba ją po prostu wymienić na nową.